Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Türkçe İngilizce Arapça Almanca

Selülit Tedavisi

Selülit, kollajen liflerin elastikiyetlerini kaybetmeleri ve lenf dolaşımının yavaşlaması sonucu cildin portakal kabuğuna benzer görüntüsüne verilen isimdir. Bu görüntünün oluşumundan esas olarak cilt altındaki fibröz bantlar sorumludur. Bu bölgelerde deri katmanlarında su tutulumuna ek olarak kan ve lenfatik dolaşım bozulmakta ve yağ hücreleri büyümeye devam ettikçe fibröz bantlar deformasyonlara neden olmaktadır. 18 yaş üstü her 10 kadından 8’inde görülürken erkeklerde yok denecek kadar az görülür. Bunun sebebi hormonal faktörlerdir. Genetik zemin de bir başka selülit oluşumuna neden olan faktördür. Ayrıca düzensiz beslenme, yüksek oranda şeker tüketimi, gazlı ve kafeinli içecekler, az su içmek ve hareketsiz yaşam selülit oluşumuna zemin hazırlayan diğer faktörlerdir. Dolayısıyla selülit tedavisi çok yönlüdür. Düzenli ve sağlıklı beslenmeye ek olarak günlük aktiviteler artırılmalıdır. Ancak tüm bu düzenlemelere rağmen selülit görünümünü azaltmak için çeşitli tıbbi yöntemlere sıklıkla gereksinim duyulur.

Günümüzde selülit tedavisinde asıl olarak kullandığımız teknolojiler; vakumlu lenf drenaj sistemleri, radyofrekans, kızılötesi ışın enerjisi, mekanik masaj, vakum sistemleri, ses dalgaları, fokus ultrason ve lipolitik mezoterapi olarak sıralanabilir.

Kişinin selülit derecesine göre bu yöntemler sıklıkla kombine edilir ve daha etkili sonuçlar elde edilir. Bu yöntemlerden biri Velashape III uygulamasıdır.

Velashape III nedir?

Velashape III, selülit ve bölgesel incelme tedavisinde FDA onayına sahip kombine bir sistemdir. Bipolar radyofrekans, infrared ışınları, vakum ve mekanik masaj yöntemlerini birarada sunan Velashape III ile selülit görünümüne yol açan yağ hücreleri ve çevresindeki fibröz bantlar derinlemesine ısıtılır. Ayrıca mekanik masaj ve vakum etkisi ile dolaşım ve lenfatik drenaj artırılarak hücre metabolizması ve yeni kollajen üretimi tetiklenir. Sonuç olarak yağ hücrelerinde, fibröz bantlarda ve cilt gevşekliğinde azalma sağlanırken, cildin tonusu artar ve selülit görünümü düzelir.

Velashape III uygulaması, uygulama bölgesine göre ortalama 30-60 dk sürer. Seans aralıkları 1-2 hafta iken ortalama 4 seans önerilir.