Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Türkçe İngilizce Arapça Almanca

Cilt Analizi

Cildinize yapılacak her türlü bakım veya işlem öncesi cilt tipinizin belirlenmesi önemlidir. Cilt analizi ile kişinin cilt tipi (kuru, karma, yağlı), ultraviyole hasar derecesi ve yaşlanma bulguları belirlenir. Bu belirlemede kişinin kullandığı ürünler, gün içerisinde yüzde yağlanma veya gerilme/pullanma/kuruma olması, herhangi bir alerjisinin olup olmadığı sorgulanır. Ardından kişi uzman doktor tarafından muayene edilerek cilt tipi belirlenir.

Son yıllarda cilt tipi ve hasarının belirlenmesinde çok çeşitli cilt analiz sistemleri geliştirilmiştir. Cilt analiz sistemleri ile kişi aynı ışık ve pozisyonda fotoğraflanır. Dolayısıyla ışık ve pozisyondan kaynaklanan yanılgıların önüne geçilir. Bu analiz sistemleri ile cildin yağ (sebum) düzeyi, kırışıklık ve sarkma derecesi, lekelenme oranı ve kılcal damarların yoğunluğu saptanır. Kişinin biyolojik yaşı ve deri yaşı belirlenir. Tedavi boyunca ciltteki değişimler grafiksel olarak görülebilir. Ayrıca tedavi başarısını objektif olarak değerlendirmemizi sağlar. İşlem düşünülen hastada işlem öncesi ve sonrası derideki değişikliklerin karşılaştırılmasına olanak sağlar.

Kısacası cilt analiz sistemleri dermatoloji polikliniklerine başvuran her hastada uygulayabildiğimiz ve  objektif değerlendirme sağlayan yeni teknolojilerdir.